W koncercie wystąpił kantor diecezjalny, ks. dr Mariusz Klimek, na harmonijkach ustnych zagrał  Jan Kieszkowski, a przy organach zasiadł dyrygent i kompozytor Paweł Głowiński.

Niedawno odrestaurowane organy w rudackim kościele należą do grupy organów piszczałkowych. Zainstalowane zostały w 1908 r. przez firmę organmistrzowską August Terletzki i Edward Wittek z Elbląga. Budowane przez nią instrumenty znane były w całej Europie już pod koniec XIX wieku, słynęły z solidnej budowy, a zakład z sumiennej pracy.

Dzięki koncertowi wszyscy mieli okazję przekonać się, że mimo niewielkich rozmiarów organy w rudackiej świątyni mają wyjątkowo piękne brzmienie.

Tekst i zdjęcia: Anna Głos