Obchody ku czci św. Cecylii
200 osób zgromadziło się w toruńskiej katedrze, aby uczcić patronkę muzyki kościelnej świętą Cecylię.
W wydarzeniu, które odbyło się 23 listopada, wzięły udział: Schola Cathedralis Thoruniensis, Schola Liturgiczna Misterium Fidei, Liturgiczna Schola Dorosłych, Chór Regina Familiae, Chór Parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, Chór Con Anima Parafii Świętego Andrzeja Apostoła, Chór Wydziału Teologicznego UMK, Chór Bielawskiej Pani, Chór Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej, Schola Gregoriańska Liquor Pacis, organiści oraz osoby indywidualne.
Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Kępczyński, dyrektor SMK i członek Komisji Muzyki Kościelnej. Mszę Świętą koncelebrowali: ks. kan. Feliks Wnuk-Lipiński, ks. Mariusz Zawacki, ks. Sławomir Dzierman. Posługę diakona pełnił ks. Radosław Figurski. Uczestników spotkania powitał ks.prał Marek Rumiński.
Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Kępczyński, dyrektor SMK i członek Komisji Muzyki Kościelnej. Mszę Świętą koncelebrowali: ks. kan. Feliks Wnuk-Lipiński, ks. Mariusz Zawacki, ks. Sławomir Dzierman. Posługę diakona pełnił ks. Radosław Figurski. Uczestników spotkania powitał ks.prał Marek Rumiński.