Diecezja Toruńska

Diecezja Toruńska

Jubileuszowy zjazd LSO

2025-06-03
archiwum parafii w Chełmży
Spotkanie pełne wiary i radości – tak można podsumować wyjątkowe wydarzenie, które miało miejsce 31 maja w parafii pw. św. Mikołaja w Chełmży. To właśnie tutaj, podczas Mszy św., zgromadziła się liczna reprezentacja Służby Liturgicznej z całej diecezji, aby wspólnie świętować, modlić się i umacniać swoją duchową posługę.


Proboszcz parafii, ks. Krzysztof Badowski, podczas homilii przypomniał wszystkim obecnym, że w służbie Bogu najważniejszą wartością jest miłość braterska. – Służba liturgiczna to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wyraz naszej wiary i miłości do Boga oraz do siebie nawzajem. Kierując się miłością, kształtujemy swoje serca i umacniamy wspólnotę Kościoła – mówił ks. Badowski.

Duchowa i ludzka formacja, które towarzyszą służbie liturgicznej, są nie tylko okazją do pogłębienia wiary, ale także do rozwoju osobistego. To proces, który pomaga młodym ludziom kształtować charakter, nabywać cechy przydatne nie tylko w liturgii, ale także w dorosłym życiu. – To także szansa na rozwijanie odpowiedzialności i odwagi, które będą służyły wam na dalszej drodze życia – podkreślił.

Podczas Eucharystii miała miejsce uroczystość błogosławieństwa do pełnienia funkcji lektora. Ks. Krzysztof Olaś, Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej, wyraził swoją wdzięczność wszystkim lektorom oraz ich opiekunom. W wydarzeniu uczestniczyło około 600 wiernych, w tym 40 kapłanów z naszej diecezji. Ponad 100 młodych ludzi przyjęło błogosławieństwo, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu i duchowym rozwoju służby liturgicznej w naszej diecezji.

Po Mszy Świętej na wszystkich czekał piknik w ogrodzie parafialnym. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów i dzielenia się radosnymi chwilami w duchu wspólnoty. Atmosfera była pełna braterstwa, a uczestnicy z uśmiechami na twarzach podkreślali, jak ważne jest, aby wspólna modlitwa i świętowanie odbywały się w duchu jedności.

Dzień w Chełmży był nie tylko świętem służby liturgicznej, ale także okazją do pogłębienia wiary, refleksji nad własną duchową drogą i umocnienia więzi wspólnotowych. To wydarzenie przypomniało wszystkim, jak ważne jest, aby służyć Bogu z miłością, świadczyć swoją wiarę i być świadkami Chrystusa w codziennym życiu. Warto dodać, że spotkanie stało się również jubileuszem służb liturgicznych, w czasie którego uczestnicy mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby jak najliczniej przystąpić do Komunii Świętej i uzyskać odpust zupełny związany z pielgrzymką do Kościoła Jubileuszowego.

tekst: ks. Przemysław Witkowski
zdjęcia: archiwum parafii w Chełmży

 
GALERIA ZDJĘĆ
Biskupi Diecezji »
Biskup Arkadiusz Okroj

Biskup Diecezjalny

Arkadiusz Okroj
Biskup Józef Szamocki

Biskup Pomocniczy

Józef Szamocki
Biskup Andrzej Wojciech Suski

Biskup Senior

Andrzej Suski
Kalendarz »
STY
15
Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce
Centralne obchody w Płocku
STY
18
Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmów
Sanktuarium Męczenników Działdowskich - Działdowo g. 14.00
STY
18-25
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
STY
21
Nabożeństwo Ekumeniczne
Centrum Dialogu Społecznego - Łazienna 22, godz. 17.00
STY
24
Spotkanie formacyjno-szkoleniowe doradców życia rodzinnego
Centrum Dialogu przy WSD - Toruń, g. 9.00
© Diecezja Toruńska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Zabronione pobieranie i powielanie jakiejkolwiek części portalu
bez uprzednio uzyskanej zgody redakcji.
Informacja Prawna:
Redakcja Portalu:

ks. Przemysław Witkowski
tel. 56 622 35 30
email: redakcja@diecezja-torun.pl
© 2015-2020 Wykonanie Marcin Koźliński / Hosting Twoje-Miasto Sp. z o.o. / SYSPiR CMS